Eurobasket 2025, Kosova përballet sot me Zvicrën
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot me fillim nga ora 17:30, Kombëtarja e Kosovës do të zhvillojë ndeshje si mysafire në Fribourg kundër Zvicrës, e vlefshme kjo për Rrethin e Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025.

Kosova rikthehet nga humbja kundër Danimarkës, sikurse Zvicra që në ndeshjen e fundit u mposht nga Danimarka, raporton KosovaPress.

Kosova pozicionohet në vendin e dytë në Grupin G me tre pikë të arkëtuara (një fitore dhe një humbje), një pikë më shumë se Zvicra në vendin e fundit, dhe një pikë më pak se Danimarka në vendin e parë.

Përballja e sotme është tejet e rëndësishme për “Dardanët” dhe FBK u ka bërë thirrje të gjithë tifozëve shqiptarë në Zvicër për përkrahje.

Në ndeshjen e kaluar, Kosova e mposhti Zvicrën me shifrat 76:49.

17:30 Zvicra - Kosova (Fribourg-Zvicër)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024