Portieri e ofendon keq, Shaqiri ia mbyll gojën me gol (VIDEO)
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Xherdan Shaqiri nuk po ndalet së shënuari në Ligën Amerikane (MLS) me skuadrën e Chicago Fire.

Chicago e mposhti sot në mëngjes skuadrën e Minnesota United me rezultat të ngushtë 3:2, ku protagonist ishte edhe ylli me prejardhje kosovare, Xherdan Shaqiri, raporton KosovaPress.

Shaqiri shënoi golin e parë të ndeshjes për Chicagon, dhe atë e shënoi nga penalltia.

Por, para se Shaqiri të ekzekutonte penalltinë, ai u pa duke shkëmbyer disa fjalë me portierin e Minnesotas, Dayne St. Clair.

Clair i afrohet Shaqirit dhe i thotë “you have no balls” që në gjuhën shqipe përkthehet “ti nuk ke testikuj”.

Ndërkaq, përgjigja e Shaqirit ishte profesionale, ku pavarësisht provokimit të Clair, Shaqiri nuk u ndikua dhe shënoi gol.

Videon e rastit në fjalë e gjeni më poshtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024