Tërmet në Shqipëri
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Dridhje tektonike janë regjistruar sot (e enjte) në Korçë të Shqipërisë. Qendra Sizmologjike Euro-Mediterane (EMSC) njoftoi shkalla e dridhjes ishte 2.6 të Rihterit, ndërsa është regjistruar në ora 08:56.

Kjo shkallë e dridhjes konsiderohet e vogël dhe pa dëme.

Kujtojmë se më 26 nëntor të vitit 2019, Shqipëria ishte tronditur kur një tërmet me 6.4 shkallë të Rihterit kishte shkaktuar vdekjen e 51 personave.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,541
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024