Vdes një person nga aksidenti i djeshëm në Prishtinë
Siguri
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës ka njoftuar se një person ka humbur jetën ndërsa gjashtë të tjerë janë lënduar si pasojë e një aksidenti që ka ndodhur të dielën në Prishtinë.

Sipas Policisë, në aksident trafiku kanë qenë të përfshira dy vetura udhëtarësh me targa vendore.

“Si pasojë e aksidentit lëndime vdekjeprurëse ka pësuar viktima mashkull kosovar, drejtues i veturës, vdekjen e të cilit e ka konstatuar mjeku, ndërsa lëndime trupore kanë pësuar drejtuesi i veturës tjetër dhe pesë pasagjerët që kishin qenë në atë veturë të gjithë kosovarë”, ka njoftuar Policia e Kosovës.

Në njoftim është bërë e ditur se personat e lënduar janë dërguar në QKUK për tretman mjekësor.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
273
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024