Mërgimtarët po presin mbi dy orë në pikat kufitare për të hyrë në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Mërgimtarët, të cilët janë duke ardhur në Kosovë për t’i kaluar pushimet, po presin mbi dy orë në pikat kufitare tokësore.

Në pikën e kalimit kufitar Dheu i Bardhë, pritjet në hyrje janë deri në dy orë e gjysmë, derisa kolona është 2 mijë metra.

Ndërsa, në pikën kufitare Merdarë, sipas të dhënave të Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, pritjet në hyrje janë deri në dy orë, derisa kolona është 1 mijë metra.

Te Dheu i Bardhë dhe në Merdarë, në dalje pritjet janë 3-5 minuta, derisa kolona nuk ka, shkruan KosovaPress

Pritje nga 5 deri në 10 minuta, në hyrje dhe në dalje ka në pikën e kalimit kufitar Hani i Elezit, derisa kolona nuk ka as në hyrje e as në dalje.

Ndërsa, në pikat e tjera kufitare pritjet në hyrje dhe dalje janë 3-5 minuta, ndërsa kolona nuk ka.

Në ditët e fundit, mërgimtarët kanë pritur me orë të tëra në pikat e kalimit kufitar për të hyrë në Kosovë./KosovaPress

https://kosovapress.com/admin/kolona-afer-4-ore-te-dheu-i-bardhe/
https://kosovapress.com/admin/pese-ore-pritje-te-dheu-i-bardhe-per-te-hyre-ne-kosove/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024