"KTC", hap i rëndësishëm drejt ndërtimit të një të ardhmeje të suksesshme profesionale
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 2 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

KTC - Instituti për aftësime profesionale është i akredituar nga autoriteti kombëtare i kualifikimeve. KTC është instituti nga i cili ju zhvilloheni profesionalisht dhe në fund merrni certifikata të njohura ndërkombëtarisht.

Të bëheni pjesë e një institucioni profesional siç është Instituti për Aftësime Profesionale "KTC" është një hap i rëndësishëm drejt ndërtimit të një të ardhme të suksesshme profesionale me mësim Trial: Teori- Praktikë në laboratorët tanë dhe mësim në vendin e punës në institucionet biznesore.

KTC ofron një gamë të gjerë të programeve profesionale e ato janë:

1. ND. kuzhinier/e;

2. Bërës/e ëmbëlsirash;

3. Pizzaman;

4. Instalues i ngrohjes qëndrore;

5. Instalues i ujit dhe kanalizimit;

6. Instalues elektrik;

7. Parukier/e;

8. Grimer/e;

9. Manikyrist/e;

10. Pedikyrist/e.

Programet e formimit profesional ofrohen në disa mundësi të përfundimit, atë 1-vjeçare, 9 mujor, 6 mujor dhe 3 mujor.

Për të gjithë ju që siguroni një kontratë pune në shtetet evropiane, por nuk keni kualifikimin e nevojshëm për të marrë një vize pune (FEG). Instituti KTC në Fushë-Kosovë organizon programet e formimit professional. Në përfundim do të lëshohet Certifikata Profesionale, e cila nuk do ketë nevojë për njohje nga shteti ku keni siguruar kontratë pune, por me njohjen nga vendi i origjinës dhe me vulë Apostile mund të paraqiteni në ambasadëpër aplikim për vizë pune!

MOS HARRONI ÇERTIFIKATAT JANE TË NJOHURA NDËRKOMBËTARISHT!

?Regjistrohuni tani

?Për më shumë informacione na kontaktoni në:

?Mob:+383 44 163 040 Viber&WhatsApp, ose na vizitoni në zyrat tona.

?Adresa: Rruga “Arbëria”, Nr.1(Lagja Ulpiana- përballë Lagjës Eliza)-Fushë Kosovë.

?Orari i punës:

E hënë - e diel nga ora 09:00 - 19:00.

Ejani bëhuni pjesë e suksesit!...profesioni pasuri personale e përhershme...!

No description available.
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024