AMCK, FASK e Prishtina Mall e sjellin risinë e madhe
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 3 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Gara e parë me makina elektrike dhe kartingut në auto sllallom në kompleksin "Prishtina Mall" do të mbahet për herë të parë në Kosovë, duke sjellë një ngjarje të veçantë për dashamirësit e garave dhe makinave elektrike.

Organizatori kryesor i kësaj ngjarjeje është Klubi AMCK, në bashkëpunim me Federatën Automobilistike Sportive të Kosovës (FASK) dhe kompleksin "Prishtina Mall", të cilët kanë punuar me shumë përkushtim dhe kujdes për ta bërë këtë garë një spektakël të jashtëzakonshëm.

Përfaqësimi në këtë garë do të vijë nga bizneset, regjionet dhe individët që dëshirojnë të përfshihen në këtë ngjarje të rëndësishme. Një total prej 14 bizneseve të njohura nga 7 regjionet kryesore të Kosovës do të marrin pjesë, me një numër impresionues prej mbi 170 garuesish që pritet të jenë pjesë në këtë garë.

Pjesëmarrësit do të përfaqësohen në dy disiplina të ndryshme, të cilat janë auto sllallom dhe karting sllallom. Kategoritë e pjesëmarrësve janë të ndara në meshkuj dhe femra, dhe për secilën prej tyre, Klubi AMCK ka vendosur të ketë nga 2 përfaqësues meshkuj dhe 2 përfaqësuese femra. Karting sllallom do të ketë përfaqësuesit e saj të ndarë në djem dhe vajza të moshës 10-18 vjet, me gjithsej 2 përfaqësues për secilën kategori.

Gara nuk do të jetë vetëm një garë e zakonshme, por do të kthehet në një festë të vërtetë, me një program të pasur artistik, muzikë nga DJ të njohur, oferta të shumta të pijeve dhe ushqimeve për të gjithë të pranishmit. Kjo do të bëjë ngjarjen edhe më të paharrueshme dhe tërheqëse për publikun e gjerë.

Për organizimin e kësaj gare, ditët e zgjedhura janë të shtunën dhe të dielën më 22 dhe 23 korrik 2023, me fillim në ora 10:00. Ditët e fundjavës janë zgjedhur me kujdes për të lejuar sa më shumë njerëz të marrin pjesë dhe të shijojnë këtë ngjarje të veçantë.

Gjatë ditës së shtunë do të mbahen garat për biznese, ndërsa të dielën për klube të FASK.

FASK do të sigurojë veturat për gara, kështu që pjesëmarrësve nuk u nevojitet të sjellin makinat e tyre. Por, gjëja e vetme që duhet të kenë është patentën e shoferit dhe të paguajnë tarifën e pjesëmarrjes për këtë spektakël të emocionueshëm.

Kjo ngjarje do të zhvillohet në pjesën e pasme të kompleksit "Prishtina Mall", ku parkingu do të kthehet në një arenë të vërtetë adrenalinë, ngjarje e cila sigurisht do të bëhet një moment kryesor për dashamirësit e garave dhe makinave elektrike në Kosovë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024