Misioni i parë me njerëz nga Toka për në Hënë
Bota
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Programi Apollo më 16 korrik të vitit 1969 ishte nisur për herë të parë misionin me njerëz astronautë nga Toka për në Hënë.

Apollo 11 ishte nisur nga Qendra e Hapësirës Kennedy në Kepin Kanaveral, Florida.

Misioni Apollo ishte një sipërmarrje amerikane e kushtueshme, me pjesëmarrjen e rreth 400 mijë shkencëtarëve, teknikëve dhe inxhinierëve dhe një kosto prej 100 miliardë dollarësh./KosovaPress/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024