Lushtaku: Qeveria po shkel çdo ditë dinjitetin e UÇK-së
Lajme
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Protestën e veteranëve të Ushtrisë Çlirimtarë të Kosovës të cilët kërkuan nga Qeveria të mos koordinohet me Millan Radojçiqin, si dhe të trajtohen dinjitetshëm kategoritë e dala nga lufta, e kanë mbështetur edhe disa deputet të Partisë Demokratike të Kosovës.

Aty është para deputetja Ganimete Musliu, deputeti Rashit Qalaj dhe Mërgim Lushtaku. Ky i fundit tha se është i gatshëm të marrë pjesë dhe të mbështes çdo protestë e cila ka motive kombëtare dhe mbron dinjitetin e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. 

Protestuesit kërkuan që Mimoza Kusari Lila ta dorëzojë mandatin e deputetes. Kurse, nga Presidentja Vjosa Osmani kërkuan që ta kthej mbrapsht ligjin për pagën minimale, duke e konsideruar si anti-UÇK.

Protesta nisi me himnin kombëtar dhe përfundoi e qetë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024