​Limaj: Vetëvendosje po shkatërron çdo të arritur të këtyre 20 vjetëve
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, mori pjesë në protestën e organizuar pasditen e së shtunës kundër Qeverisë së drejtuar nga Albin Kurti dhe Ligjit për pagën minimale.

Ai tha se Lëvizja Vetëvendosje po shkatërron çdo të arritur të shtetit të Kosovës në më pak se dy vite qeverisje.

Limaj deklaroi se Lëvizja Vetëvendosje duan të shkatërrojnë të gjithë ata që nuk mendojnë njëjtë si në këtë parti, pavarësisht a është veteran i luftës, arsimtar, sindikata, gazetar apo opinionistë.

Protesta e së shtunës është mbyllur e qetë ndërsa është paralajmëruar se ato do të vazhdojnë edhe në ditët në vijim me kërkesat që veteranët e UÇK-së të marrin beneficionet e tyre në lartësinë e pagës minimale.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024