Dukagjini shkruan historinë, nis me fitore garat në Ligën e Konferencës
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Debutimin në garat evropiane skuadra e Dukagjinit e shënoi me fitore, pasi që e mposhti skuadrën nga Gjibraltari, Europa.

Pas plot 90’ minutave lojë dhe 11 sosh kohë shtesë, skuadra e Dukagjinit ka shënuar fitore me rezultat të ngushtë 2:1 ndaj Europas, raporton KosovaPress.

Golat për Dukagjinin i shënuan Bujar Shabani (minuta e 30’) dhe Iljasa Zulfiji (minuta e 96’), kurse golin e nderit te Europa e shënoi Jesus Pozo në minutën e 45+6’ shtesë.

Dukagjini siguron fitore në ndeshjen e parë, kurse ndeshja e kthimit do të zhvillohet më datën 20 të këtij muaji me fillim nga ora 17:00 në stadiumin “Victoria”.

Rezultati final, 2:1 në favor të Dukagjinit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024