Skandali i Britanisë me strehimin e kreut të Al-Kaedës për Evropë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Më 7 korrik të vitit 2002 shpërtheu një skandal në Britani, kur raportet e lajmeve akuzuan zbulimin britanik MI6 për strehimin e Abu Qatadas, kreun e Al-Kaedës në Evropë.

Sipas mediave, strehimi i Abu Qatadas është bërë për ta përdorur klerikun si informator kyç kundër militantëve islamikë në Britani.

Më 2013, Qatadas u ekstradua në Jordani./KosovaPress/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024