Sot përfundon procesi mësimor në Kosovë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot (e premte) është dita e fundit e mësimit për vitin shkollor  2022 – 2023.

Ky vit shkollor ka filluar me një muaj vonesë për shkak të grevave të organizuara nga Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBAShK).

Në bazë të kalendarit të MASHTI-t është paraparë që orët e humbura të kompensohen në ditët e shtuna por jo të gjitha shkollat e kanë zbatuar këtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024