FSK dhe Garda Kombëtare e Ajoas drejt thellimit të bashkëpunimit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Komandanti i Gardës Kombëtare të Ajoas, gjeneral major Stephen Osborn, ka vizituar Forcën e Sigurisë së Kosovës ku është pritur në takim nga komandanti Bashkim Jashari. Ata janë pajtuar që të fillohet me planifikim për Planin Dinamik GK Ajoa-FSK 2024-2025.

Të dy gjeneralët kanë diskutuar për thellimin e bashkëpunimit në mes të FSK dhe Gardës së Ajoas.

“Gjatë takimit gjeneralët diskutuan për bashkëpunimin e ndërsjellë gjatë UF 'Defender Europe 23', bashkëpunimin në fusha tjera dhe thellimin e bashkëpunimit mes GK Iowa dhe FSK, ku edhe u pajtuan që të fillohet me planifikim për Planin Dinamik GK Iowa-FSK 2024-2025”, ka bërë të ditur Shtabi i Përgjithshëm FSK-së.

Lajmi i plotë është në sistemin me parapagim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024