Ngjarjet e datës 27 qershor
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Vazhdon gjykimi ndaj Pjetër Shalës. (Dhomat e Specializuara, Hagë, ora 9:30)

Komisioni për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal shqyrton Raportin vjetor të Komisionit të Pavarur për Media, për vitin 2022. (Ndërtesa e Kuvendit, N303, ora 10:00)

Myftiu i Kosovës Naim Tërnava jep mesazhin me rastin e festës së Fitër Bajramit. (Selia e Kryesisë së BIK-ut, Prishtinë, ora 11:00)

OJQ AKTIV dhe KIPRED prezantojnë hulumtimin “Forcimi i reagimit institucional ndaj incidenteve të sigurisë në komunitetet joshumicë (serbe)”. (Hotel Sirius, Prishtinë, ora 11:00)

Qendra Avokuese për Kulturë Demokratike, mbanë konferencën përfundimtare "Përmirësimi i pozitës së grave shtatzëna dhe nënave të reja". (Shtëpia e Evropës në veri të Mitrovicës, ora 11:00)

Mbahet mbledhje komemorative për nder të profesorit të ndjerë, Arsim Fehmiu. (Kino Armata, ora 12:00)

Komisioni për Legjislacion, Mandate, Imunitete, Rregulloren e Kuvendit dhe Mbikëqyrjen e Agjencisë Kundër Korrupsionit i shqyrton Projektligjet për ratifikimin e Traktatit ndërmjet Republikës së Kosovës dhe Mbretërisë së Danimarkës për shfrytëzimin e Institucionit Korrektues në Gjilan me qëllim të ekzekutimit të dënimeve daneze. (Ndërtesa e Kuvendit, N 303, ora 13:30)

Mbahet tryeza “Tejkalimi i hendekut ekzistues midis Akademisë dhe tregut të punës”. (Hotel Sirius, Prishtinë, ora 14:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024