Guvernatorja e Shtetit të Iowa-s takon përfaqësuesit e institucioneve të Kosovës
Lajme
Lexohet për: 2 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim Guvernatoren e Shtetit të Iowa-s, Kim Reynolds.

Takimi nis në orën 09:50 dhe mediat fillimisht do të marrin pamje nga pritja që Presidentja Osmani i bën Guvernatores Reynolds, ndërkaq më pas edhe në takimin e përbashkët.

Pas takimit, Presidentja Osmani dhe Guvernatorja Reynolds do të nënshkruajnë marrëveshjen e marrëdhënies së shteteve simotra dhe bashkëpunimit në mes të Republikës së Kosovës dhe Shtetit të Iowa-s (Shtetet e Bashkuara), në hollin e Kuvendit, ndërkaq pas nënshkrimit të kësaj marrëveshjeje, do të deklarohen për media.

Sipas njoftimit të Presidencës, mediat e interesuara për ta përcjellë takimin luten të jenë në Presidencë më së largu në orën 09:30.

E në orën 11:15, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, pret në takim Guvernatoren e shtetit të Iowa-s, Kim Reynolds.

 Kurse, ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla-Schwarz, mirëpret në takim, Guvernatoren e shtetit të Iowa-s, Kim Reynolds.

Takimi nis në orën 11:50 dhe mediat mund të marrin pamje te hyrja kryesore e Qeverisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024