Muhaxheri nervozohet me gazetaren: Operatori u vonua t’i kryej punët
Lajme
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Edhe banorët e lagjes "Asllan Qeshme", janë shprehur të shqetësuar për rastin që ka ndodhur mbrëmë si shkak i vërshimeve, ku kanë humbur jetën nëna bashkë me fëmijën.

Njeri nga banorët thotë se shkak i kësaj ndodhie është edhe rruga "Azem Bejta", e cila jo e mirë, për të cilën edhe kanë bërë kërkesë në komunë që dy vite të rregullohet.

Për këtë kryetari i kësaj komunë, Gazemend Muhaxheri thotë se operatorët janë vonuar ta kryejnë punën e tyre.

I pyetur nëse do të marrë masa për shkak se mund të ndodhin vërshime sërish, i njëjti me nervozë largon mikrofonin dhe thotë se çfarë masa.

Ndërsa, banori Blerim Hasani, derisa thotë se edhe rruga e dëmtuar ka qenë shkak i rastit që ka ndodhur mbrëmë nga vërshimet, kërkon nga institucionet përgjegjëse të marrin masa në këtë drejtim.

Sipas tij, nëse veç nuk ndërmarrin hapa në këtë drejtim, pasojat do të jenë më të mëdha.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024