Familjari i viktimave në Pejë: S’arritëm t’i nxjerrim të gjallë, mezi shpëtuam fëmijët e tjerë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Familjari i dy viktimave që humbën jetën si pasojë e vërshimeve të djeshme në Pejë, Milaim Ademaj rrëfeu për KosovaPress momentin se si ndodhi ngjarja.

Gjyshi i nipit 5-vjeçar, Ademaj tha se pavarësisht mundimeve për shpëtim, nuk ia dolën t'i nxjerrin trupat e gjallë.

I afërmi i viktimave, Haki Rama derisa e përshkroi ngjarjen, tha se pavarësisht përpjekjeve për shpëtim, nuk arritëm të shpëtojnë gruan dhe djalin e saj.

Lajmi i plotë është në sistemin me parapagim.

Mbrëmë, një grua dhe djali i saj 5-vjeçar vdiqën si pasojë e vërshimeve në Pejë. Policia informoi se pas vdekjes së 5-vjeçarit, në lagjen "Asllan qeshme", u gjet e vdekur edhe nëna e tij, e cila ishte e zhdukur./E.Krasniqi

https://kosovapress.com/admin/muhaxheri-jetet-e-humbura-nuk-mund-te-kthehen-tjerat-rregullohen/
https://kosovapress.com/admin/osmani-humbja-e-dy-qytetareve-si-pasoje-e-vershimeve-tronditi-kosoven/
https://kosovapress.com/admin/kurti-jemi-angazhuar-te-ndihmojme-ne-perballimin-dhe-tejkalimin-e-pasojave-te-vershimeve/
25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
345
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024