Testet mjekësore të premten, Kluivert drejt Premier Ligës
Sport
Lexohet për: 1 min.
9 muaj më parë
Linku u kopjua

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Justin Kluivert është shumë afër kalimit në Premier Ligë, ku të premten do të kryejë testet mjekësore te skuadra e Bournemouthit.

Roma e ka pranuar ofertën e Bournemouthit prej 11 milionë eurove dhe 988 mijë euro të tjera në formë të bonuseve për Kluivert, raporton KosovaPress.

Kluivert, i biri i legjendës së Barcelonës, Patrick Kluivert, do të nënshkruajë kontratë pesë vjeçare, e cila do ta mbajë te Bournemouthi deri në qershor të vitit 2028.  

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024