Kroaci-Spanjë, formacionet e mundshme
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Kroacia dhe Spanja do të përballen sonte në finalen e Ligës së Kombeve.

“Furia e kuqe” në finale erdhi pasi e mposhti Italinë, me rezultat 2:1, ndërsa Kroacia e mundi Holandën, me rezultat 4:2 pas vazhdimeve.

Fituesi i këtij kompeticioni do të kualifikohet direkt në Kampionatin Evropian të futbollit që zhvillohet vitin e ardhshëm, raporton KosovaPress.

Këto janë formacionet e mundshme:

https://kosovapress.com/admin/kroacia-dhe-spanja-perballen-sot-ne-finalen-e-liges-se-kombeve/

Kroacia  (4-3-3): Livakovic; Juranovic, Vida, Sutalo, Perisic; Modric, Brozovic, Kovacic; Pasalic, Kramaric, Ivanusec

Spanja: (4-2-3-1): Simon; Carvajal, Le Normand, Laporte, Alba; Merino, Rodri; Asensio, Gavi, Pino; Morata

Sot po ashtu do të luhet edhe ndeshja për vendin e tretë, në mes të Holandës dhe Italisë e cila nis nga ora 15:00.

https://kosovapress.com/admin/sfida-per-vendin-e-trete-formacionet-e-mundshme-te-ndeshjes-holande-itali/
25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024