Rama: Zgjidhja e ofruar nga bashkësia euroaltlantike, mundësia e artë e Kosovës
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama deklaroi sot se tre punonjësit e Policisë së Kosovës duhet të kthehen në shtëpi pasi nuk kanë bërë asnjë krim. Sipas Ramës, zgjidhja e ofruar nga bashkësia euroaltlantike është mundësia historike në tryezë, për të hapur një kapitull të ri dhe për ta bërë Kosovën një vend të njohur ndërkombëtarisht, edhe nga Serbia.

Rama në konferencën e përbashkët për shtyp me kryeministrin e Hungarisë, Viktor Orban tha se është imediate nevoja që të tre punonjësit e Policisë së Kosovës të kthehen në shtëpi.

https://kosovapress.com/admin/tre-policet-e-rrembyer-dalin-para-gjykates-ne-kraleve-te-serbise/

Rama ka thënë se zgjedhja e konfliktit në mes Kosovës dhe Serbisë është zgjidhja e ofruar nga bashkësia euroaltlantike.

Rama u shpreh se fokusi është që të bëhet paqja përfundimtare në tryezë.

Situatën për policët e ka komentuar shkurt edhe kryeministri i Hungarisë, Viktor Orban.

Përndryshe, delegacioni i Shqipërisë dhe ai i Hungarisë kanë nënshkruar edhe një marrëveshje dypalëshe.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
505
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024