​Mblidhet Këshilli i Sigurisë
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot (e enjte) do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.

Kjo mbledhje, e cila tashmë veçse pritet të fillojë, vjen pas zhvillimeve të fundit në veri të vendit ku forcat serbe rrëmbyen tre pjesëtarë të Policisë së Kosovës.

https://kosovapress.com/admin/rrembimi-i-policeve-osmani-kerkon-reagim-te-ashper-nga-nderkombetaret/

Policia e Kosovës ka deklaruar se tre zyrtarë kufitarë janë kidnapuar nga forcat serbe gjatë një patrullimi në territorin e Kosovës, në vijë kufitare.

https://kosovapress.com/admin/konjufca-me-kerkese-per-nderkombetaret-te-denohet-serbia-per-aktet-e-agresionit/

Policia ka bërë të ditur se njësia policore ka qenë duke patrulluar thellë brenda territorit të Kosovës për të parandaluar shfrytëzimin e rrugëve ilegale.

https://kosovapress.com/admin/kurti-hyrja-e-forcave-te-serbise-ne-territorin-e-kosoves-eshte-synim-per-destabilizim/
https://kosovapress.com/admin/svecla-kam-urdheruar-te-ndalohet-hyrja-e-maunave-nga-serbia/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024