Millatoviq: Shpresoj të formohet shpejt Qeveria e Malit të Zi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidenti i Malit të Zi, Jakov Millatoviq pasi ka votuar në zgjedhjet parlamentare, ka deklaruar se pasi të përfundon procesi i votimit, do t’i jap mandat atij që vendosin qytetarët, duke shpresuar se Qeveria do të formohet në mënyrë të shpejt dhe efikase.

Sipas tij, emri i të mandatuarit për kryeministër varet nga rezultati i zgjedhjeve të sotme.

Sa i përket formimit të qeverisë, ai tha se shpreson që qeveria të formohet në mënyrë të shpejt.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
142
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024