Batatina paralajmëron rivalët: Koha e hakmarrjes, do t’ju godasim aty ku se prisni
Intervista
Lexohet për: 2 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Llapit, Tahir Batatina pranon se përtej deklarimeve të tij në fillim të sezonit se ekipi që drejton do të luftojë për titull të kampionit, ishte i vetëdijshëm që nuk e kishte skuadrën në nivelin e tillë që t’i arrinte ato objektiva.

Batatina, në një intervistë për KosovaPress thotë se ato deklarata në fillim të sezonit i kishte bërë për t’i motivuar lojtarët, sepse siç thotë ai, kjo është detyrë e çdo trajneri.

Por, përtej sezonit që tashmë ka përfunduar, Batatina shprehet se tashmë po mendon për sezonin e ri dhe ka një objektiv të qartë, kualifikimi në garat evropiane.

Derisa konfirmon se 90 për qind e skuadrës aktuale nuk do të ndryshojë, trajneri i Llapit paralajmëron se do të afrohen edhe pesë përforcime të reja.

Batatina paralajmëron rivalët se Llapi do t’i godasë ata duke ua marrë disa nga lojtarët më të rëndësishëm, sepse, siç thotë, një gjë të tillë ata ia bën Llapit vitin e kaluar dhe tani është koha e hakmarrjes.

Batatina zbulon për KosovaPress se është duke u krijuar skuadra e 21-vjeçarëve të Llapit, gjë të cilën ua rekomandon edhe klubeve të tjera sepse kjo, sipas tij, pas një periudhe të shkurtër do t’i ulte shpenzimet deri në 50 për qind.

Lajmi i plotë është në sistemin me parapagim.

Ndryshe, Llapi pati njërin nga sezonet më të dobëta viteve të fundit duke u renditur në pozitën e shtatë në tabelë me vetëm 43 pikë të grumbulluara./A.Bytyçi

https://kosovapress.com/admin/lista-e-kosoves-batatina-godet-giressen-deshtim-total-ta-marrin-nje-trajner-shqiptar/
https://kosovapress.com/admin/batatina-klubet-po-e-humbin-durimin-pezullimi-i-garave-rruga-e-vetme/
https://kosovapress.com/admin/batatina-ministri-ceku-do-na-kerkosh-takim-por-do-te-jete-vone/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024