Hidhet poshtë kallëzimi ndaj ish-drejtorit të Policisë Financiare në Maqedoni
Ballkani
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Prokuroria për Ndjekjen e Krimit të Organizuar dhe Korrupsionit në Maqedoni të Veriut, ka konstatuar se nuk ka bazë në kallëzimet penale kundër ish-drejtorit të Policisë Financiare, Arafat Muaremi dhe një të punësuari tjetër në këtë institucion, të ngritura në rrugë anonime mbi dyshimet për mosveprim në kallëzime anonime.

Hetuesit i ka rezultuar se nga materialet e konfiskuara për vitin 2018, 2019 dhe 2020 nuk ka dëshmi të cilat çojnë deri vërtetimi i veprës penale. Për këto arsye, prokurori përkatës ka hedhur poshtë kallëzime penale duke konstatuar mungesën e elementeve për vepra penale nga të kallëzuarit. /Alsat.mk/

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024