Arrestohen dy persona të kërkuar në Kaçanik
Lajme
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Dy persona të kërkuar janë arrestuar sot në Kaçanik.

Të arrestuarit janë kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale" Vjedhje” me dënim burgimi me nga tridhjetë e pesë (35) ditë.

https://kosovapress.com/admin/arrestohet-nje-person-i-kerkuar-ne-ferizaj/

“Sot, në ora 10:30, në rrugën "Agim Bajrami " në Kaçanik, policët e stacionit në Kaçanik pas disa informacioneve të pranuara kanë arrestuar personin  I.R (M/K) i moshës 23 vjeçar dhe rreth orës 11:30 në rrugën "Faruk Dogani" në Kaçanik kanë arrestuar edhe personin e dytë F.D (M/K) i moshës 30 vjeçar. Ata ishin të kërkuar në bazë të urdhëresës së Gjykatës Themelore në Ferizaj për veprën penale" Vjedhje” me dënimi burgimi, me nga tridhjetë e pesë (35) ditë.”, ka informuar Policia.

Pas kompletimit të dokumentacioneve, të dy personat e arrestuar janë dërguar në vuajtje të dënimeve.

https://kosovapress.com/admin/arrestohet-nje-person-ne-peje-per-vepren-penale-detyrim/
A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
378
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024