​Situata në veri, Kurti merr mbështetje nga partia e tij
Lajme
Lexohet për: 1 min.
8 muaj më parë
Linku u kopjua

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje në Kuvendin e Kosovës, i ka shprehur mbështetje kryeministrit, Albin Kurti, për deeskalimin e situatës në veri.

Deputeti i LVV-së, Ardian Gola, në seancën e sotme plenare, akuzoi Serbinë se po i shfrytëzon serbët lokalë në Kosovë për të arritur objektivin hegjemonist të tyre.

Ai nuk la pa akuzuar edhe deputetët opozitarë, siç tha ai për verbëri politike.

Por atij i reagoi deputetja e LDK-së, Doarsa Kica, e cila kritikoi deputetin Gola për fjalimin e tij në lidhje me opozitën.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024