Szunyog: Kuvendi të ketë prioritet reformat në lidhje me BE-në
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas Szunyog ka bërë thirrje sot për kthim në dialog.

Ai i ka bërë thirrje Kuvendit të Kosovës që t’i ketë prioritet reformat lidhur me Bashkimin Evropian.

https://kosovapress.com/admin/bashkimi-evropian-i-rekomandon-kosoves-te-reformoje-sektorin-e-energjise/

“Diskutuam me Komisionin për Integrimi në BE, përparimin e Kosovës drejt BE-së dhe i bëmë thirrje Kuvendit që të ketë prioritet reformat në lidhje me BE-në. Kemi diskutuar edhe për situatën në veri dhe kam ripërsëritur thirrjen për kthim në dialog.”, ka shkruar ai në Twitter.

https://kosovapress.com/admin/%e2%80%8bshasha-nderkombetaret-duan-zgjedhje-menjehere-ja-masat-qe-mund-te-marre-be-ndaj-kosoves/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024