“Leje cigaren për 45 ditë”
Marketing
Lexohet për: 3 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Evapify, si kompani lidere në industrinë e vaping, do të nisë një iniciativë inovative të quajtur "Sfida 45-ditore për të lënë cigaren përmes vaping". Ky program synon të identifikojë 30 persona dhe t’i ndihmojë në udhëtimin e tyre për të lënë cigaret tradicionale, duke kaluar në vaping si një alternativë potencialisht më pak e dëmshme.

Sfida përfshin një periudhë prej 45 ditësh, gjatë së cilës pjesëmarrësit do të reduktojnë gradualisht marrjen e nikotinës nga 5% në 2% dhe 0% si qëllimin përfundimtar.

Detajet e programit:

Kohëzgjatja: Sfida zgjat për 45 ditë rresht, duke u siguruar pjesëmarrësve një kornizë kohore të strukturuar.

Reduktimi i nikotinës:

Gjatë gjithë programit, pjesëmarrësit gradualisht do të reduktojnë marrjen e nikotinës, duke ndjekur një orar të paracaktuar të krijuar për t'i ndihmuar ata të largojnë gradualisht varësinë nga nikotina.

Vaping Education:

Evapify do t’ju ofrojë pjesëmarrësve burime dhe udhëzime gjithëpërfshirëse edukuese për produktet vapes.

Mbështetje e personalizuar:

Pjesëmarrësit e regjistruar do të fitojnë akses në produkte (vape) falas që do t’ju ndihmojnë atyre të përballojnë më lehtë periudhën e tranzicionit për një jetë pa cigare dhe pa nikotinë. Evapify do të shërbejë si një platformë mbështetëse, duke iu përgjigjur pyetjeve dhe duke ofruar motivim gjatë gjithë sfidës.

Përfitimet e mundshme shëndetësore:

Duke zëvendësuar cigaret tradicionale me vaping, pjesëmarrësit do të reduktojnë kimikate të dëmshme që lidhen me pirjen e duhanit, duke çuar potencialisht në përmirësimin e shëndetit të mushkërive dhe mirëqenies së përgjithshme.

Masat paraprake të sigurisë:

Evapify thekson praktikat e përgjegjshme të vaping, duke përfshirë mirëmbajtjen e duhur të pajisjeve për vaping, sigurinë e baterisë dhe respektimin e rregulloreve lokale që rregullojnë përdorimin e cigareve elektronike.

Konkluzioni:

Sfida 45-ditore e Evapify për të lënë duhanin përmes vapingut paraqet një kornizë të strukturuar dhe mbështetëse për individët që kërkojnë të largohen nga duhanpirja tradicionale. Duke reduktuar gradualisht varësinë nga nikotina dhe duke ofruar udhëzime dhe burime të personalizuara, kjo nismë synon të fuqizojë pjesëmarrësit të bëjnë ndryshime pozitive në jetën e tyre dhe të përmirësojnë potencialisht shëndetin dhe mirëqenien e tyre.

Linku për t’u bërë pjesë e programit: https://form.jotform.com/231422867897874?fbclid=IwAR1d5AIQTiHKAhWlLxF1acm5pryGCHzROo8fLgbiA26U2e57D5nQKH-iqeA

Mund të aplikojnë të gjithë deri më datën 14 qershor.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024