Mac Allister kryen me sukses testet mjekësore te Liverpooli
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Siç bëhet e ditur nga gazetari i njohur, Fabrizio Romano, Alexis Mac Allister i ka kryer me sukses testet mjekësore te Liverpooli.

Mac Allister, fitues i Kupës së Botës me Argjentinën, është shumë afër që të kompletojë transferimin e tij te Liverpooli nga Brightoni, raporton KosovaPress.

Pas testeve mjekësore, Mac Allister pritet të nënshkruajë sot një kontratë afatgjate me Liverpoolin, e vlefshme kjo deri në qershor të vitit 2028.

Fabrizio Romano on Twitter: "Alexis Mac Allister has completed the medical tests as new Liverpool player — set to sign the contract today. ??✅ #LFC Long term deal will be valid until June 2028. https://t.co/N85cWxwm5P" / Twitter

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024