Zyrtare: Milani e shkarkon Paolo Maldinin
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Përmes një komunikate në faqen zyrtare, Milani e ka bërë të ditur se e ka shkarkuar nga pozita e drejtorit sportive, Paolo Maldinin.

Milani ka vendosur që të shkarkojë Ricky Massaran dhe legjendën e klubit, Paolo Maldini për të filluar një aventurë të re me një vizion të ri, raporton KosovaPress.

“Ne e falënderojmë atë për kontributin e tij gjatë këtyre viteve, me rikthimin e Milanit në Ligën e Kampionëve dhe me fitimin e Scudettos në sezonin 2021/22”, shkruhej në komunikatën e Milanit.

Përgjegjësitë e Maldinit do të bartën te një grup i cili do të punojë së bashku me trajnerin e skuadrës së parë, dhe që do të raportojë direkt te shefi ekzekutiv.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,224
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024