Nis mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, do të shqyrtohet edhe interpelanca e Kurtit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka filluar mbledhja e Kryesisë së Kuvendit, ku pritet të caktohet seanca e re plenare.

Në rend të ditës për shqyrtim janë një mori pikash, ku ndër tjera është edhe interperlana ndaj kryeministrit Albin Kurti, në lidhje me çështjen e ambasadorit Maritin Berishaj.

Kryesia, po ashtu do të shqyrtojë disa pika të papërfunduara të mbetura nga seancat e kaluara.

Krahas kësaj, gjatë mbledhjes u bë e ditur se sot do të jetë dita e fundit e punës së sekretarit të Kuvendit, Ismet Krasniqi, pasi i njëjti pritet të dalë në pension.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024