Osmani: Presidentit Erdogan i shpreha përkushtimin për të vazhduar bashkëpunimin
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani deklaroi se e përgëzoi dje presidentin turk, Recep Tayyip Erdoğan për rizgjedhjen dhe se i shprehu përkushtimin e Kosovës për të vazhduar bashkëpunimin ndërmjet dy shteteve.

“Gjatë ceremonisë, me liderë të tjerë e miq të Kosovës, bashkëbiseduam për rëndësinë e bashkëpunimit në këtë kohë përcaktuese për sigurinë e përbashkët.”, shkroi Osmani në Facebook.

Presidentja Vjosa Osmani në ceremoninë e inaugurimit të presidentit turk ishte e shoqëruar nga bashkëshorti i saj, Zotëriu i Parë, Prindon Sadriu.

https://kosovapress.com/admin/presidenti-turk-erdogan-ben-betimin-si-president-i-turqise/

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan ka bërë betimin dje për t’u bërë president i Turqisë në parlamentin turk, në Ankara. Në ceremoninë e betimit kanë marrë pjesë personalitet të ndryshme vendore dhe ndërkombëtare.

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan ka fituar në zgjedhjet presidenciale të 28 majit./KosovaPress

https://kosovapress.com/admin/osmani-udheton-per-ne-turqi-per-ceremonine-e-erdoganit/
https://kosovapress.com/admin/erdogan-shpall-fitoren-ne-zgjedhjet-presidenciale-ne-turqi/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024