Parashikimi i motit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka informuar se në pjesën e parë të ditës së sotme është paraparë të mbajë mot kryesisht me diell, por që, vranësirat konvektive do të fillojnë nga gjysma e ditës, me ç’rast në orët e pasditës do të jenë në zhvillim për të krijuar kushte për reshje shiu.

Sipas parashikimeve, në zona të kufizuara rrezikohet të ketë edhe stuhi lokale me breshër.

“Temperaturat mbesin konstante me ditët e fundit. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperendimit dhe verilindjes e lehtë dhe lokalisht e fortë!”, është bërë e ditur në njoftim./KosovaPress

https://kosovapress.com/admin/parashikimi-i-motit-8/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024