Ky është lojtari i radhës që largohet nga Reali
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Real Madridi e ka konfirmuar se Mariano Diaz do të largohet nga klubi si lojtar i lirë në fund të këtij sezoni.

Kontrata e Diaz nuk do të rinovohet, dhe sulmuesi largohet nga Reali pas pesë viteve në akademi dhe gjashtë sezoneve si profesionist, raporton KosovaPress.

“Real Madrid dëshiron të shprehë mirënjohjen dhe dashurinë tonë për Mariano, i cili ishte me akademinë tonë të rinjve nga viti 2011 në 2016 dhe në ekipin e parë për gjashtë sezone.

Real Madridi i uron atij dhe gjithë familjes së tij fat të mirë në të ardhmen”, shkruhej në komunikatën e Real Madridit.

Diaz ka fituar gjithsej 13 tituj me Real Madridin: Dy Liga të Kampionëve, tri Kupa të Botës për klube, dy Super Kupa Evropiane, tre La Liga, një Kupë të Mbretit dhe dy Super Kupa të Spanjës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024