Gundogan shkruan historinë në finalen e FA Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Mesfushori i Manchester Cityt, Ilkay Gundogan ka shkruar historinë në finalen e FA Cup që po zhvillohet momentalisht mes kampionit anglez dhe Manchester United.

Gundogan ka shënuar golin më të shpejtë në histori të finales së FA Cup, ku ka shënuar menjëherë pas 13 sekondave që ka filluar ndeshja, raporton KosovaPress.

City gjendet në epërsi prej 1:0 ndaj United falë golit të Gundogan.

Golin e gjeni më poshtë.

VAR Tático on Twitter: "GOAL | Manchester City 1-0 Manchester United | Gundogan https://t.co/VARkW6pcxF" / Twitter

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024