Messi, prioriteti i Barcelonës
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Barcelonës, Xavi e ka konfirmuar se prioriteti i klubit për këtë merkato verore është rikthimit i Lionel Messit në “Camp Nou”.

Xavi tha se ai ka biseduar me Messin, ndërsa transferimi i tij varet nga vetë superylli argjentinas, raporton KosovaPress.

“Prioritetet janë tejet të qarta. Unë me të vërtetë do të dëshiroja rikthimin e Messit, unë kam biseduar me të”, tha Xavi.

“Unë veçse e kam thënë se gjithçka varet nga ai. Nga këtu, anash Leos, prioriteti tjetër është një mesfushor qendror”, tha më tej Xavi.

Trajneri i Paris Saint-Germain, Christopher Galtier e ka konfirmuar dje se ndeshja e sotme ndaj Clermont do të jetë e fundit për Lionel Messin në “Parc des Princes”.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
255
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024