Moti sot
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Moti në Kosovë sot pritet të mbajë kryesisht me diell, por që vranësirat konvektive do të fillojnë nga gjysma e ditës, me ç’rast në orët e pasdites do të jenë në zhvillim, për të krijuar kushte për reshje shiu.

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka bërë të ditur se në zona të kufizuara rrezikohet të ketë edhe stuhi lokale me breshër.

https://kosovapress.com/admin/parashikimi-i-motit-8/

“Temperaturat mbesin konstante me ditët e fundit. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes e lehtë dhe lokalisht e forte”, ka njoftuar IHMK.

Temperaturat minimale të sillen nga 12 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale 24 gradë Celsius.

https://kosovapress.com/admin/moti-sot-ne-kosove-3/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024