Zyrtare: Leao, lojtar i Milanit deri në vitin 2028
Sport
Lexohet për: 1 min.
11 muaj më parë
Linku u kopjua

Gjiganti italian, AC Milan përmes një komunikate në faqen zyrtare e ka konfirmuar se Rafael Leao e ka rinovuar kontratën e tij me klubin.

Lajmi i shumëpritur nga tifozët e Milanit tanimë është zyrtarë, pasi që Rafael Leao ka nënshkruar kontratën e tij të re me klubin deri më 30 qershor të vitit 2028, raporton KosovaPress.

Që prej se iu bashkua Milanit në verën e vitit 2019, Leao numëron 162 paraqitje në të gjitha garat për “Rossonerët”, ndërsa ka regjistruar 41 gola dhe 29 asistime mbi emrin e tij.

Po ashtu, Leao u zgjodh lojtari më i mirë në Serie A në sezonin e kaluar.

Milani dhe Rafael Leao e vazhdojnë aventurën e tyre së bashku.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,551
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024