Përfundon protesta në Graçanicë, lirohet qarkullimi i rrugës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar protesta e serbëve lokalë në Graçanicë, e cila u mbajt në shenjë solidariteti me serbët në veri të Kosovës.

Kësisoj u lirua për qarkullim edhe rruga Prishtinë-Gjilan.

Përmes pankartave të ndryshme protestuesit potencuan mbështetjen ndaj serbëve të Kosovës në veri.

Sot është dita e pestë e protestave në tri komunat veriore të Kosovës, Zubin Potok, Leposaviq dhe Zveçan, ku po kundërshtohet ushtrimi i detyrave të kryetarëve të zgjedhur në objekte komunale.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024