Skuadra angleze shkarkon trajnerin
Sport
Lexohet për: 1 min.
10 muaj më parë
Linku u kopjua

Edhe pse ka përfunduar sezoni, disa trajnerë nuk mund t’i shpëtojnë shkarkimit.

Skuadra e cila tanimë ka rënë nga Premier Liga, Leeds United e ka konfirmuar se me marrëveshje të ndërsjellë ka shkëputur bashkëpunimin me trajnerin Sam Allardyce, raporton KosovaPress.

Sam iu bashkua Leeds në katër ndeshjet e fundit të sezonit 2022/23 me qëllimin për ta shpëtuar nga rënia, por ky objektiv nuk u arrit në fund.

Pas shkarkimit, Allardyce tha: “Ka qenë nder që ta drejtojë Leeds United, një klub i madhe me një bazë fantastike të tifozëve, të cilët e meritojnë të jenë në Premier Ligë”.

Ndërkaq, Leeds ka paralajmëruar se një komunikatë zyrtare për trajnerin e ri do të bëhet gjatë javëve në vazhdim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024