Një vajzë ra nga kati i dytë i një shkolle në Ferizaj, u dërgua në QKUK
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Një vajzë ka rënë nga kati i dytë i një shkolle në Ferizaj, me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Pas pranimit të tretmanit mjekësor në emergjencën e Ferizajt, e lënduara është dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës.

“Raportohet se viktima femër kosovare në rrethana ende të pa njohura ka rënë nga kati i dytë i shkollës me ç’rast ka pësuar lëndime të rënda trupore. Viktima fillimisht ka pranuar tretman mjekësor në emergjencën e Ferizajt e më pas është dërguar në QKUK Prishtinë për tretman të mëtutjeshëm mjekësor. Në lidhje me rastin është konsultuar prokurori i shtetit, asti në procedurë hetimore.”, ka bërë të ditur Policia.

Rasti është cilësuar si “Lëndim i rëndë trupor”./KosovaPress

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024