Zhvillimet në veri, Kurti takon ambasadorin Hovenier
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Jeffrey Hovenier, i ka shkuar në takim kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti.

Takimi ka filluar rreth orës 15:00 dhe vjen pas zhvillimeve të fundit në veri të Kosovës.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë kundërshtuar vendimin e institucioneve kosovare që kryetarët e komunave veriore të ushtrojnë mandatin në zyrat e objekteve komunale.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024