Zyrtare: Messi largohet nga PSG
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Spekulimeve ju vjen fundi, Lionel Messi do të largohet nga Paris Saint-Germain.

Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Paris Saint-Germain, Christophe Galtier, i cili tha se ndeshja ndaj Clermont do të jetë e fundit e Messit te kampioni francez, raporton KosovaPress.

“Unë e kisha privilegjin për të trajnuar lojtarin më të mirë në histori të futbollit, këtë vikend do të jetë ndeshja e fundit e Messit te PSG në ‘Parc des Princes’ kundër Clermont”, tha Galtier.

Në 74 paraqitje në të gjitha garat për Paris Saint-Germain, Lionel Messi shënoi 32 gola ndërsa regjistroi 35 asistime.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024