Rama pas takimit me presidentin francez: U prekën me thellësi temat e rajonit tonë
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, është takuar me presidentin francez, Emmanuel Macron, më të cilin ka biseduar rreth situatës në rajon.

Takimi është zhvilluar në margjinat e konferencës GLOBSEC të mbajtur në Bratislavë.

“Me Presidentin e Republikës së Francës, Emmanuel Macron, në një takim shumë miqësor, ku u prekën me thellësi temat e rajonit tonë në sfondin e konfliktit në Ukrainë, marrëdhënia e Ballkanit Perëndimor me BE-në dhe nevoja për një qasje të re politiko-ekonomike, si edhe marrëdhëniet bilaterale Francë-Shqipëri”, ka shkruar Rama.

Në këtë konferencë po merr pjesë edhe kryeministri i Kosovës, Albin Kurti.

Shefi i ekzekutivit ka zhvilluar takim me shefin e diplomacisë së Bashkimit Evropian, Josep Borrell dhe të dërguarin për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajcak.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024