Vazhdon rritja e xhudos, çertifikohet gjenerata e dytë e trajnerëve
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Përkushtimi për rritjen e sportit të xhudos dhe shtrirjes së tij tek gjeneratat e reja po vazhdon me ritëm të shpejtë dhe kjo po mundësohet përmes programit “Kosova shtete i xhudos”.

Sot është certifikuar edhe gjenerata e dytë e trajnerëve profesionistë të xhudos në kuadër të programit "Kosova, shtet i xhudos", e komponentës, "Kampionët e Kosovës".

https://kosovapress.com/admin/kuka-sukseset-e-njepasnjeshme-bene-qe-distria-te-renditet-si-e-para-e-botes/

Këta trajnerë kanë përfunduar me sukses trajnimin dhe janë gati të frymëzojnë dhe fuqizojnë gjeneratat e ardhshme të xhudistëve, raporton KosovaPress.

Me ekspertizën e tyre, ata do të punojnë për të nxitur dashurinë për xhudon mes nxënësve përmes komponentës 'xhudo në shkolla - xhudistët e rinj'.

https://kosovapress.com/admin/driton-kuka-reagon-per-rezultatet-ne-boterorin-e-xhudos/
25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
410
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024