Lëshohet urdhërarrest për Douglas Costan
Sport
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Një urdhër-arresti është lëshuar për sulmuesin e krahut të LA Galaxy, Douglas Costa në lidhje me dështimin për të paguar mbështetjen e fëmijëve.

Costa aktualisht është duke luajtur në Major League Soccer (MLS) në Amerikë me LA Galaxy, në formë huazimi nga skuadra e Gremios si lojtar i caktuar, raporton KosovaPress.

Urdhri u lëshua nga Gjykata e 8-të Familjare e Porte Alegre, në Brazil të premten, më 26 maj dhe do të thotë se Costa do të arrestohet nëse kthehet në atdheun e tij, siç bëhet e ditur nga “GZH”.

Avokati i Costas, Sergio Queiroz, ka thënë se lojtari po kërkon të apelojë vendimin në mënyrë që drejtësia të vendoset.

31-vjeçari ka qenë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që kur nënshkroi për LA Galaxy në shkurt të vitit 2022, por ka bërë vetëm katër paraqitje këtë sezon dhe u përjashtua me karton të kuq në humbjen 3:0 ndaj Houston.

Costa u kthye në Gremio në vitin 2021 pas një dekade në Evropë, ku luajti dhe fitoi tituj të ligës me Shakhtar Donetsk, Bayern Munich dhe Juventus.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024