Kurti: Demokracia nuk mund të suspendohet e as të mbahet peng
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka thënë se kanë shtuar komunikimin me ndërkombëtarët dhe ka theksuar se qetësimi i situatës në veri të vendit është qëllim i përbashkët. Ai ka deklaruar se kryetarët e zgjedhur në komunat veriore janë të vetmit që kanë legjitimitet të jenë në ndërtesat e komunave dhe në shërbim të qytetarëve.

https://kosovapress.com/admin/pas-perjashtimit-te-kosoves-nga-defender-23-hovenier-po-mendojme-per-implikime-te-tjera/

Kurti ka bërë një adresim në llogarinë e tij Facebook.

“Orëve të fundit, institucionet tona kanë shtuar edhe më shumë komunikimin me partnerët ndërkombëtar, sepse qetësimin e situatës e kemi qëllim të përbashkët. Por përveç shqetësimeve dhe brengave, dje na u dëshmua para syve se edhe kërcënimet dhe rreziqet i kemi të përbashkëta”, ka thënë Kurti.

Lajmi i plotë është në sistemin me parapagim.

https://kosovapress.com/admin/borrell-kosova-ti-pezulloje-operacionet-policore-e-serbet-protestat-ne-veri/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024