​Ngjarjet e datës 30 maj
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Dhomat e Specializuara vijojnë çështjen ndaj Pjetër Shalës (Hagë, ora 09:00)

Fillon aktiviteti i Garave me Biçikletave në kuadër të projektit Rivista Shkollore “Siguria në Rrugë 2023”. (Sheshi “Xhorxh Bush” në Prishtinë, ora 10:00)

Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale mblidhet për të shqyrtuar Projektëligjin për parandalimin dhe kontrollin e sëmundjeve ngjitëse. (Kuvendi i Kosovës, salla N303, ora 10:00)

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e pestë të rregullt për këtë vit. (K.K. Rahovec, ora 10:00)

Shoqata e Neurologjisë së Kosovës dhe Klinika e Neurologjisë së QKUK-së organizojnë konferencën e Ditës Botërore të Sklerozës Multiple 2023. (Four Points by Sheraton, Prishtinë, ora 10:45)

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Arbërie Nagavci, mban konferencë për medie. (MASHTI, ora 11:00)

Mbahet Dita e Vizitorëve të Shquar (DV Day) të ushtrimit më të madh ndërkombëtar ushtarak në rajonin e Ballkanit, “Defender Europe '23”. Merr pjesë presidentja Osmani dhe kryekuvendari Konjufca. (Aeroporti i Gjakovës dhe fshati Babaj i Bokës, Gjakovë, ora 11:00)

Promovohet manuali i gazetarisë “Raportimi i përgjegjshëm për ballafaqimin me të kaluarën” dhe prezantimin e rezultateve të projektit hulumtues të hartës mediatike “Raportimi i senzibilizuar për konflikt në Kosovë dhe Maqedoninë e Veriut”. (Restorant “Boho” në Prishtinë, ora 11:00)

Komisioni për Mbikëqyrjen e Financave Publike shqyrton Raportin e auditimit për pasqyrat vjetore financiare, të Institucionit të Avokatit të Popullit për vitin 2022. I ftuar: Avokati i Popullit z.Naim Qela. (Kuvendi i Kosovës, salla N302, ora 11:30)

Punëtorët teknikë dhe ata fizikë të Spitalit të Gjilanit do të protestojnë para drejtorisë së këtij spitali duke kërkuar ngritjen e pagës. (Spitali i Gjilanit, ora 12:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024