Totaj mirëpret ambasadorët e huaj: Biseduam për mundësinë e zhvillimit të turizimit
Lajme
Lexohet për: 1 min.
1 vit më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj priti sot në takim ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët zhvilloi edhe shëtitje në qytetin e Prizrenit.

Derisa tregoi për diskutimet e takimit, Totaj tha se me ambasadorët e huaj biseduan edhe për mundësinë e zhvillimit të turizimit si një komponent shumë i rëndësishëm për zhvillimin ekonomik.

I lumtur nga arritjet e qytetit të Prizrenit ndër vite u shpreh ambasadori i Suedisë në Kosovë, Jonas Westerlund.

Lajmi i plotë është në sistemin me parapagim.

Ambasadorët e huaj të akredituar në Kosovë po vizitojnë Prizrenin, bashkë me kryetarin e komunës, Shaqir Totajn./E.Krasniqi

https://kosovapress.com/admin/minxhozi-situata-ne-veri-patjeter-duhet-te-ctensionohet/
https://kosovapress.com/admin/situata-ne-veri-ambasadori-suedez-do-te-perqendrohemi-me-shume-ne-normalizim-te-dialogut/
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024